wtorek, 8 grudnia 2015

Gwiazdki- dekoracja świąteczna okna

Dziś chcę przypomnieć znany temat przestrzennych gwiazdek do zawieszania w oknie, na ścianie, czy żyrandolu... 
Gwiazdy pięknie wyglądają w białym kolorze. Zrobiłam również w kolorze czerwonym... w połączeniu z białym daje piękny efekt. Zrobiłam w dwóch rozmiarach... a właściwie dopiero rozpoczynam produkcję... Każda duża gwiazda składa się z pięciu modułów, natomiast te w mniejszym rozmiarze lepiej wykonać z sześciu części ( łatwiej je skleić ze sobą).
 Gwiazdy wykonałam z papieru ksero, klejąc oczywiście moim ulubionym klejem magicznym... Należy wyciąć sześć  ( lub pięć zależy od rozmiaru gwiazdy jaką chcemy wykonać) jednakowej wielkości kwadratów, złożyć je na pół po skosie na pół i powstały trójkąt na pół i wykonać pięć nacięć wzdłuż dłuższej krawędzi w kierunku złożenia.
                

Sklejamy powstałe paski wierzchołkami na przemian po obu stronach. Powstałe moduły sklejamy ze sobą.
Prace można wykonać z dziećmi, szybko dochodzą do wprawy.   
 

Życzę udanej zabawy przy wykonywaniu dekoracji świątecznych...

Tak prezentują się białe gwiazdy zawieszone w moim salonie...2 komentarze:

 1. Super te gwiazdki, ale i tak mimo instrukcji, nie bardzo wiem, jak to posklejać do takiego wyglądu, jak zaprezentowałaś. Czy z tych pojedynczych kartek naciętych, później skleja się je w jedno na środku, jakieś zagmatwane to jest, albo ja " niekumata".
  Pozdrawiam Agnieszko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko wydaje się trudne... ja też podchodziłam do tego jak do "jeża"... szybko się jak to zrobić... najlepiej wypróbować na dużym kwadracie a potem już idzie :) Pozdrawiam :)

   Usuń