czwartek, 23 kwietnia 2015

Aniołek z dzwonkiem

Chcę pokazać dziś anioła, którego wyszukałam w przepastnych zasobach mojego domu, a którego poprawiłam nieco dla mojej córeczki. 
Przez tydzień nie wchodziłam na mój blog i nie zaglądałam na inne blogi z bardzo smutnej przyczyny. Zawsze myślałam by pokazać na blogu mojego pieska ale miałam jakieś opory. I tak zeszło ... a teraz stało się to czego się nie spodziewałam, mój śliczny piesek, moja przecudna yoreczka wpadła pod samochód.

Odkupiliśmy ją od osoby, która była w trudnej sytuacji materialnej i musiała wyjechać za granicę. Piesek był nieco zaniedbany, udało nam się ją pięknie wyprowadzić z tego stanu. Gdy wszystko było ułożone wybiegła na drogę, która jest niezbyt ruchliwa i wpadła pod auto, ginąc na miejscu. Wszyscy nie możemy pogodzić się ze stratą. Najtrudniej przeżyła jednak moja młodsza 8- letnia córeczka, która przez dwa dni miała z tego powodu temperaturę a teraz ciągle tęskni. Drukujemy dla niej zdjęcia pieska, opowiadamy jej różne zabawne historie o naszym piesku,..
 Princessa


Postanowiłam, że muszę zrobić dla niej coś by zachować jakąś pamiątkę po jej ukochanej  suczce. Yoreczka nosiła obrożę z małym dzwoneczkiem i ten dzwoneczek postanowiłam, że powinien zostać na pamiątkę (oprócz wielu zdjęć pieska). 
Wymyśliłam, że zawieszę ten dzwonek na szyi drewnianego anioła. Anioł był kiedyś pięknym, ręcznie robionym bibelotem kupionym jako prezent dla starszej córki. Mimo utraty nóg nadal prezentuje się nieźle. Postanowiłam go nieco odnowić. 
 

Aniołek był nieco zniszczony. Zamaskowałam dziury po nogach masą papierową.


Serwetki są dobre na wszystko- sukienka anioła nabrała lekkości.


Dzwoneczek ozdobiłam wstążeczką.

Ze złotych nitek zrobiłam włosy.                                                                                                           Złotą pastą pomalowałam ranty.

Aniołek zawiśnie w pokoju córeczki, bardzo jej się spodobał pomysł takiego ocalenia dzwoneczka. Mam nadzieję, że ukoi jej tęsknotę.

10 komentarzy:

 1. Śliczna pamiątka :) Może troche rozweseli smutna minkę córeczki Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, mam nadzieję, że coś się zmieni bo ciągle tęskni i popłakuje. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Anioł pięknie wygląda z dzwoneczkiem. Córka z czasem upora się ze stratą a pamiątka będzie jej przypominać same radosne chwile. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.Chciałabym żeby tak się stało jak najszybciej. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Aniołek śliczny. Współczuję straty ukochanego pieska może aniołech choć trochę rozweseli twoją córcię pozdrawiam cieplutko :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za wsparcie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aniołek piękny po odnowieniu. Współczuję straty przyjaciela rodziny, sama mam kota i nie wyobrażam sobie,
  że mogłoby go nie być. Myślę, że aniołek pomoże przeboleć córci stratę pieska. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, mało osób ma odwagę skomentować ten post, dlatego bardzo ci dziękuję za słowa otuchy. Mimo, że czas płynie i niby dzieci szybko zapominają to moja córeczka jakoś nie może sobie poradzić z tym problemem. Musieliśmy ostatnio posadzić krzew na pamiątkę... i nie wiem co będzie dalej... Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Aniołkowi pasuje dzwoneczek,na pewno rozweseli córci buźkę.Strata pieska jest bolesna.
  Mojej córci jak zdechł chomik,miała 7 latek musieliśmy powiedzieć ,że poszedł szukać żony.
  Jakoś się z tym pogodziła,pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za odwiedzinki i miłe słowa. My niestety nie mogliśmy tak zrobić bo stało się w takich okolicznościach, że nie dało się tej sytuacji ukryć. Pozdrawiam :)

   Usuń